Yorum bırakın

Ünye Haberleri


Ünye Devlet Hastanesi Yarın Açılıyor

26 Mayıs 2015 Salı 13:57

Ünye Devlet Hastanesi resmi açılışı yarın gerçekleştirilecek.

 unye-devlet-hastanesi-yil-sonuna-hazir-3631724_o

Ünye Devlet Hastanesi resmi açılışı yarın gerçekleştirilecek.

Ordu‘nun Ünye ilçesinde yapımı tamamlanan 300 yataklı yeni Ünye Devlet Hastanesi, resmi açılıştan 2 gün önce poliklinik hizmeti vermeye başladı. 9 katlı, 14 ameliyathanesi, yoğun bakım üniteleri ve deniz manzaralı odaları ile 5 yıldızlı otel konforunu aratmayan yeni hastane, yaklaşık 2 yıl gecikme ile olarak sağlık hizmeti vermeye başladı.

2 kez müteahhit firmadan kaynaklanan sorunlar nedeniyle duran hastane inşaatı, son dönemde AK Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün’ün sıkı takibi ve Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş‘un destekleri ile açılışa hazır hale geldi.

Yeni hastanenin C blok 1. katında poliklinik hizmeti verilmeye başlandığını beliren Ünye Devlet Hastanesi Yöneticisi Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Güray Yılmaz, “Bugün itibariyle yeni Ünye Devlet Hastanemizin C bloğu 1. katında poliklinik hizmetleri vermeye başladık. Dahiliye, göğüs, genel cerrahi, fizik tedavi, psikiyatri ve cildiye olmak üzere toplam 6 poliklinikle hizmet veriliyor” dedi.

HASTALAR SERVİSLE TAŞINIYOR

Hastaların mağdur olmaması için iki hastane arasına servis ayarlandığını belirten Yılmaz, “Servislerimiz yarım saat arayla sabah saat 07’den akşam 17.00’a kadar yeni hastane ile eski hastane arasında servis yapacak. Buraya başvuran hastalarımız eğer ilgili hekim yeni hastanede görevde ise buradan servislerimizle yönlendirilecek ve muayene olmaları sağlanacaktır. Dönüşlerde yeni hastaneden yine servisler olacak ve isteyen hastalarımızı meydanda bırakacağız, isteyen hastalarımızı da diğer hastaneye kadar götüreceğiz” diye konuştu.

RESMİ AÇILIŞ ÇARŞAMBA GÜNÜ

27 Mayıs 2015 Çarşamba günü (yarın) saat 11.00’da yeni hastanenin resmi açılışının yapılacağını belirten Hastane Yöneticisi Yılmaz, “Tüm halkımızı resmi açılışımıza davet ediyoruz. Vatandaşlarımızın açılışımıza katılmaları bizleri memnun edecektir. Hastanede yeni poliklinik hizmetleri olarak bazı kusurlarımız aksaklıklarımız olabilir. Bu konuda vatandaşlarımızın affına sığınıyoruz. Bizleri hoşgörü ile karşılayacaklarını düşünüyoruz. Halkımıza bu hizmet hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Yeni hastanenin poliklinik hizmeti ile hastalara kapılarını açtığı ilk gün fazla bir yoğunluk yaşanmazken, muayene olmaya gelen vatandaşlar memnuniyetini dile getirdi. – ORDU

 

 

Uyku Probleminin Okul Başarısına Etkisini Araştırıyorlar

Türkiye’den Ünye Puset Polvan Ortaokulu’nun proje ortağı olduğu Erasmus+Avrupa Birliği Projesi “Uyku Problemlerinin Okul Başarısına Etkisi” çalışması kapsamında İspanya’dan heyet, Ünye’ye geldi.

Türkiye‘den Ünye Puset Polvan Ortaokulu’nun proje ortağı olduğu Erasmus+Avrupa Birliği Projesi “Uyku Problemlerinin Okul Başarısına Etkisi” çalışması kapsamında İspanya’dan heyet, Ünye‘ye geldi.

Silla Belediye Başkanı Serafin Simeon Peris, çocuk hastalıkları hekimi Gonzalo Pin ve diğer ilgililerin bulunduğu İspanyol heyet, Ünye Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem’i ziyaret etti.

Erdem, proje kapsamında Belediye Başkanı Peris ile anlaşma imzaladı.

Bu projede yer almaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Erdem, “Proje konusu, bizde de sorun olan bir konudur. Dolayısıyla öğrencilerimize düzenli, kaliteli uyku uyutabilirsek bu, eğitim öğretime de yansıyacaktır” dedi.

Silla Belediye Başkanı Serafin Simeon Peris ise projenin önemine dikkati çekerek, “Silla’da eğitimde başarı için uyku problemi ciddi bir problem. Yatak odasında bilgisayar kullanılması, televizyon izlenmesi ve telefon kullanılması anlamında ciddi sorunlar yaşıyoruz” diye konuştu.

Erzurum’da Basket Şöleni

04 Nisan 2015 Cumartesi 11:37

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun, organize ettiği 12 Dev Adam Basketbol Okulları (12 DABO) faaliyet kapsamında 12’nci Türkiye Ligi Şöleni Erzurum’da başladı.

erzurum-da-basket-soleni-7156298_x_o

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun, organize ettiği 12 Dev Adam Basketbol Okulları (12 DABO) faaliyet kapsamında 12’nci Türkiye Ligi Şöleni Erzurum‘da başladı. Erzurum-Erzincan maçı ile başlayan basketbol karşılaşmasının hava atışını Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak yaptı.

Kazım Karabekir Spor Salonu’nda başlayan turnuvanın Doğu Grubu’nda Erzurum‘un yanı sıra ErzincanDiyarbakırElazığBatmanHakkariKaramanKayseriMalatyaŞanlıurfa,Tokat ve Yozgat-Sorgun, Kuzey Grubu’nda ise Amasya, Samsun-Bafra, Samsun-Çarşamba, GiresunNevşehirNiğde, Ordu-Ünye, Samsun-Üniversite, Samsun-Vezirköprü ve Yozgat ekipleri mücadele ediyor. Yaklaşık 266 öğrencinin yer aldığı 3 gün sürecek başketbol şöleninde Doğu Grubu takımları maçlarını Kazım Karabekir, Kuzey Grubu takımları ise Yakutiye Spor Salonu’nda oynayacak.

Kazanan veya kaybedenin önemli olmadığı 12 DABO müsabakalar sonunda tüm sporculara üzerinde ‘şampiyon’ yazılı madalyalar verilecek. Turnuvaya katılacak sporcular arasından seçilenler ise Mayıs ayında yapılacak Türkiye Ligi finallerine katılmaya hak kazanacak. Şampiyonada bir araya gelen sporcular, hem basketbol bilgilerini ve tekniklerini geliştirecekler, hem de yeni dostluklar kuracak. Genç sporculara basketbol yoluyla sosyal hayatlarını geliştirmeyi amaçlayan 12 DABO organizasyonu, aynı zamanda Türkiye‘nin dört bir yanında spor enerjisinin yayılmasını sağlıyor.

Şölenin Erzurum-Erzincan açılış maçı hava atışını yapan Vali Ahmet Altıparmak, yaptığı konuşmada şölene katılan tüm sporculara başarı dileğinde bulundu. Vali Ahmet Altıparmak, “Ben Kırşehirliyim. Kırşehiri burada göremiyorum ama komşu illerimizin tamamı burada. Aslında bu tür organizasyonlar iyi bir fırsat. Bilmediğiniz, görmediğiniz ve görme imkanını hemen hemen bulamayacağınız illeri görüyorsunuz. Hele ki bu il Erzurumgibi bir Selçuklu kültür şehri ise sizler için bir ayrıcalık olacaktır. Çanakkale‘ye gitmek sizler için nasıl ayır bir güzellik bir fırsatsa Erzurum‘da ikinci Çanakkale‘dir. Mutlaka tabyaları görün ve Erzurum‘u enine boyuna gezin” diye konuştu. – Erzurum

Şehit Savcı Kiraz, Ünye’de Anıldı

02 Nisan 2015 Perşembe 14:41

Terör örgütü mensupları tarafından odasında rehin alındıktan sonra şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için Ünye Adliye binası önünde anma programı düzenlendi.

sehit-savci-kiraz-unye-de-anildi-7149240_x_o

Terör örgütü mensupları tarafından odasında rehin alındıktan sonra şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için Ünye Adliye binası önünde anma programı düzenlendi.

Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düzenlenen törene hakimler, savcılar, avukatlar ve personel katıldı. Başsavcı Mehmet Ayaz yaptığı konuşmada, “Cumhuriyet Savcısı Selim Mehmet Kiraz görevi başındayken silahlı saldırı sonucu şehit edilmiştir. Cumhuriyet Savcımızın şehit düştüğü haberi, tüm ulusumuz ve yargı camiamızda olduğu gibi Ünyeyargı teşkilatında da büyük bir üzüntüye sebebiyet vermiştir. Menfur terör saldırısı, hakim ve cumhuriyet savcılarımızı hiçbir şekilde var olan adalet duygularından geri bırakmayacağı ve değerlerinden vazgeçiremeyeceği gibi amacına ulaşamayacak, milli birlik ve beraberliğimize zarar veremeyecektir. Şehidimizin bizlere emanet ettiği adalet meşalesi tarafımızca aynı kararlılıkla taşınacaktır. Ünye Adliyesi olarak terör saldırısını şiddet ve nefretle kınıyor, merhum şehidimize Allah’tan rahmet, aile ve yakınlarına sabır diliyorum” dedi.

“Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyin. Onlar diridirler. Lakin siz hissedemezsiniz” ayetiyle sözlerine devam eden Başsavcı Ayaz, Şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz‘ın babasının; “Oğlum bunu hak etmemişti ama kaderde bu varsa boynumuz kıldan incedir. Biz inanan insanlarız, hamdolsun gayri meşru bir yolda değil, namusuyla, alnının akıyla, şerefiyle, haysiyetiyle görevinin başında takdiri ilahi oldu. Yüreğim yanıyor ama şükrediyorum” sözlerini hatırlatarak, şehide rahmet, ailesine başsağlığı diledi.

Ağır Ceza Mahkemesi Reisi Atila Arıkan ise konuşmasında, “Bu tür hain saldırılar, mensubu bulunmaktan gurur duyduğumuz yargı camiasını görevini yapmaktan alı koyamayacağını herkesin bilmesini biliyoruz. Tüm yargı camiasının ve milletimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

Ünye Boro Başkanı Adem Pilav da, “İki gündür içimiz yanıyor. Acımız çok büyük. Tüm yargı camiamıza başsağlığı diliyoruz” diye konuştu. – ORDU

Çanakkale Zaferinin  100. Yılı Kutlandı

170_63_680_252_2095-Canakkale-Zaferi

Ordu‘nun Ünye ilçesinde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. yıl dönümü kutlandı.Kutlamalar Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan anma törenine; Kaymakam Mustafa DemirOrduBüyükşehir Belediye Başkanı Enver YılmazÜnye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, ÜnyeJandarma Komutanı Yüzbaşı Gökhan CoşkunÜnye Emniyet Müdürü Ömer AkarÜnyeMilli Eğitim Müdürü Musa Erdem, Ünye Müftüsü Vedat Başsan, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gaziler, şehit aileleri ve yakınları, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.Meydanda düzenlenen törenin ardından, Belediye Kültür Sitesi’nde Ünye Kaymakamlığıöncülüğünde Atatürk Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programa geçildi.Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Bilgin, “Burada bir daha dönmemek üzere gidenleri tarihin yazdığı en gerçek, en şerefli kahramanları yad etmek ve aziz şehitlerimizi anmak için bulunuyoruz. Amacımız geçmişteki zaferler ile gururlanmak değil, eğer amaç bir ölüm kalım mücadelesi ise buna savaş diyemeyiz. BanaÇanakkale‘yi üç kelime ile anlat deseler, ben ‘geldiler, gördüler ve döndüler’ derdim.Çanakkale‘yi Çanakkale yapan bedenler değil bedenlerin içindeki asil ruhtur. Çünkü onlar esir yaşamaktansa özgür ölmeyi tercih eden ruhlardır. Vatan davasıydı çünkü” dedi.Çanakkale Zaferi‘ni anlatan tiyatro gösterileri, türkü ve şiir dinletilerinin yer aldığı programda duygu dolu anlar yaşanırken, protokol üyeleri ve davetliler gözyaşlarını tutamadı.Öte yandan ilçe genelindeki ilkokul, ortaokul ve liseler arasında günün önemine ilişkin düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi. – ORDU

Elele Derneği Ünye`de İlk Aşevini Açtı

Resim_1426450877

15-03-2015 / 21:19

Elele Derneği, Ordu’nun Ünye ilçesinde aşevi inşa ederek bir ilke imza attı. Kaledere Mahallesi Pazaryeri’nde inşaat halindeki aşevinde, ihtiyaç sahipleri için yemek yapılıyor.

Elele Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Osman Nuri Fidan, aşevi hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Burada yaptığımız şey, ihtiyaç sahibi olanlara evlerine götürmek suretiyle yemek yardımı yapmak olacaktır. Yaşlı insanlar var, yemek yapamayan insanlar var. Sağolsun Dernek Başkanımız Adem Atik de bu konuda bize öncülük etti. Derneğimizin yemek finansörü olarak eskiden imece usulü vardı, bu usul şimdi olmasa da işadamları, esnaflar aracılığı ile birlik ve beraberlik içerisinde çözeceğiz. İhtiyaç sahiplerini, kaymakamlığa ve belediyeye bağlı sosyal yardım yapılan birimlerden teyit alarak, dernek olarak evlerine de giderek belirleyeceğiz. Ben vatandaşlarımıza bu projeye destek vermeleri için çağrıda bulunmak istiyorum. Biz burada karşılıksız iş yapıyoruz. Ünyemiz’e, Ünyemiz’in ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Dolayısı ile bu yardıma herkesin kendi kararınca destek vermesini istiyoruz. Burada evlerde hangi yemekler oluyorsa burada da olacaktır. Ayriyeten burası, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan onaylı, TSE’ye uygun bir tesis olacaktır. Yemeklerin evlere götürülmesini de Off Road Kulübü üstlendi. Ben kendilerine de derneğimiz aracılığı ile teşekkür ediyorum.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: